Masaze

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Klasická masáž

 
 
 
 
 
 
 

Klasická relaxační masáž

Masáž se vždy těšila zájmu, a v současné době její obliba ještě stoupá. Zvláště při současném životním stylu, kdy většinou sedíme, máme menší pohybové aktivity, používáme stále stejný pohybový stereotyp
a tím dochází k poruchám pohybového aparátu. Působením stresu, který může způsobit ztuhlost a bolest zad i celého těla je masáž jedním z velice účinných prostředků pro celkové uvolnění jak fyzické tak psychické.

Léčivá síla doteků a masážních hmatů je známá ji několik tisíc let. Je to nejpřirozenější metoda pro odstranění bolesti či stresu. Vždyť každý z nás si nevědomky tře a hladí bolavá či zatuhlá místa.

Masáž působí na člověka velice pozitivně, pomáhá uvolňovat stres a emoce tím, že dochází

k uvolnění endorfinů, zklidňuje organizmus, odstraňuje psychickou únavu, po fyzické stránce klasická relaxační masáž uvolňuje svalstvo a svalové napětí a zatuhlost, pomáhá předcházet bolestem, pocitům únavy. Zlepšuje průtok krve, odstraňuje zrohovatělé buňky pokožky a zlepšuje její prokrvení, zvyšuje přísun kyslíku, živin a obranných látek do organizmu. Zesiluje krevní oběh a pomáhá odstranění toxických látek z těla (např. kyselina mléčná), obnovuje svalový tonus a zrychluje rekonvalescenci. Relaxační masáž má blahodárné účinky na nervový systém a psychiku, vytváří příjemný pocit pohody, celkové relaxace a posiluje celkovou regeneraci organizmu.

 
 
 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky