Masaze

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Breussova

 
 

Breussova masáž

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu.

Jde o jemnou, energeticko manuální masáž zad v oblasti páteře, která  podporuje výživu meziobratlových plotének. Třezalkový olej, díky speciálním masážním hmatům pomalu prosakuje  k ploténkám a regeneruje je. Po masáži se znovu páteř vydatně potře třezalkovým olejem, přikryje hedvábným papírem, střídavým přejížděním rukou se olej dostatečně zahřeje a proniká hluboko do těla. Na závěr se záda přikryjí a celá masáž se zakončí  'magnetizováním'.
Breussova masáž uvolní tělesné, psychické i energetické bloky. Působí skvěle na svaly okolo páteře a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nervy.
Meziobratlovou ploténku si představme jako pružnou destičku sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumící nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu nebo skoku.
S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.
Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat.

Vlastnosti třezalky:
výrazně ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres, je protizánětlivá, zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči, používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky
Pozor! Třezalka je silně fotosensitivní (obsahuje hypericin), může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solarium
24 hodin).
Může ragovat s některými léky používanými při depresích, tzv. inhibitory MAO. V tomto případě se poraďte s lékařem, upozorněte svého maséra a ten případně použije jiný vhodný olej.
Stejně tak informujte o případné alergii na použitý olej!

Indikace masáže:

Vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické fyzické a energetické bloky, vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře zmírňuje, svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky. Je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze a jako prevence onemocnění páteře k uvolnění napjatého zádového svalstva

Kontraindikace masáže:

Masáž je velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky